Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

Ze studenta policjant

Studenci kieleckiego wydziału Społecznej Akademii Nauk będą mogli łatwiej zostać policjantami. Uczelnia WE WSPÓŁPRACY Z POLICJĄ będzie organizować szkolenia przygotowujące do policyjnej rekrutacji.
Przed rozpoczęciem służby w policji trzeba najpierw przejść test wiedzy OGÓLNEJ, test sprawności fizycznej, odbyć badania psychologiczne, rozmowę
kwalifikacyjną, badania na komisji lekarskiej i wypełnić ankietę bezpieczeństwa osobowego.

- W każdym z etapów kandydat otrzymuje PUNKTY, na podstawie których przygotowywana jest lista rankingowa - mówił podkomisarz Mariusz Szajowski z Zespołu Doboru w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podczas spotkania ze studentami regionalnego wydziału SAN. Omawiał poszczególne etapy procesu rekrutacji, mówił co się liczy, co dyskwalifikuje kandydatkę czy kandydata, a jakie cechy są najchętniej
widziane przez policyjnych rekruterów.

Z kolei o codzienności pracy policjanta rozmawiała ze studentami SAN Anna Ciuła - naczelnik wydziału kryminalnego IV komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mówiła o stereotypach związanych z płcią w służbach. Nie ukrywała żmudnej codzienności podczas służby, ale i mówiła o jasnych stronach związanych z satysfakcją z wykrywaniem i zapobieganiem przestępczości.

Spotkania z przedstawicielami kieleckiej policji to jeden z obszarów ścisłej współpracy uczelni z jednostkami resortów siłowych. - Prowadzimy specjalność Administracja Systemami Bezpieczeństwa na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, jedyne w regionie studia mundurowe - wyjaśnia Paweł Ramiączek, dziekan kieleckiego Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa SAN. - Nasi absolwenci to naturalni kandydaci do służby w policji, straży
pożarnej, wojsku czy innych służbach - dodaje.

W kolejnym etapie współpracy SAN wraz z policyjnymi rekruterami przygotowuje szkolenia dla swoich studentów pomagające w pomyślnym przejściu rekrutacji. Będą to zarówno bloki wiedzy wymagane podczas testu wiedzy, jak i doskonalenie sprawności fizycznej.

- Oczywiście nasi absolwenci zaczynać będą karierę w policji na takich samych zasadach, jak inni kandydaci. Jednak jestem przekonany, że kursy pomogą im zdobyć wysokie miejsce na listach rankingowych - mówi Dziekan Ramiączek. - Z kolei nasz dyplom kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne sprawi, że otwarte będą dla nich ścieżki awansu związane z wymogiem wyższego wykształcenia - dodaje.


           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!