Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

Odpowiedzieli na zew Afryki

Odpowiedzieli na zew Afryki

Kredki, piłki, klocki, koszulki, zeszyty, pędzelki i farby dla dzieci z Togo i Beninu ruszyły 26 grudnia w podróż z Kielc do Afryki Subsaharyjskiej. Pierwsze wsparcie wiezie ekipa samochodowej wyprawy “Scyzoryki wzdłuż Afryki”, reszta dotrze na miejsce kontenerami. W sumie udało się zebrać kilka ton przyborów szkolnych, zabawek i ubrań, a w akcję zaangażowali się studenci Społecznej Akademii Nauk z całej Polski.

26 grudnia na rogatki Kielc wyjechał mercedes sprinter wiozący czworo podróżników wyprawy “Scyzoryki wzdłuż Afryki”. Przed nimi ponad 40 tysięcy kilometrów przez 30 krajów, a trasa podzielona jest na dwa etapy. Do marca globtroterzy pojadą zachodnią krawędzią Afryki. Startują w Kotonu, największym mieście Beninu i jadą na południe, przez 18 krajów Afryki Zachodniej, aż do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Drugi etap to wschodnia krawędź Afryki, między Kapsztadem, a Kairem. Będzie trwał od czerwca do października. Wokół wyprawy została zbudowana wielka akcja charytatywna wsparcia dla Fundacji Edukacja dla Rozwoju EDU AFRYKA. Pomaga ona od lat w rozwoju edukacji w krajach Afryki Zachodniej, głównie w dwóch najbiedniejszych krajach regionu - Beninie i Togo. Będzie przekazywała zebrane dary potrzebującym na miejscu, w Afryce Zachodniej.

Wyprawę zorganizował Jacek Słowak, podróżnik, szef Stowarzyszenia Salutem i wykładowca Społecznej Akademii Nauk, a poza EDU AFRYKA dwoma pozostałymi partnerami akcji są właśnie Salutem i SAN.

- Połączyliśmy pasję podróżniczą z możliwością wsparcia edukacji w jednym z najuboższych terenów świata - mówi Jacek Słowak. - Idea wychodzenia z problemów dzięki lepszej edukacji jest mi szczególnie bliska z powodu moich związków z kieleckim wydziałem Społecznej Akademii Nauk - dodaje podróżnik.

Jacek Słowak nie tylko prowadzi zajęcia dla studentów, ale w tym roku ruszył też program współpracy stowarzyszenia Salutem ze Społeczną Akademią Nauk.

Studenci SAN z wydziałów w całym kraju szybko zaangażowali się w akcję, która z regionalnej przekształciła się w ogólnopolską (Społeczna Akademia Nauk to największa uczelnia sieciowa w Polsce). -

Cieszę się, że nasza młodzież tak szybko i tak mocno zaangażowała się w pomoc afrykańskim dzieciom - mówi dr Paweł Ramiączek, dziekan świętokrzyskiej SAN. - To pokazuje, że myślą nie tylko o karierze, ale są gotowi także angażować się w działalność społeczną - dodaje.

Jednocześnie trwała też zbiórka w szkołach średnich, a od początku grudnia paczki sukcesywnie spływały do Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa w Kielcach. Przed ekspedycją trzeba było wszystkie dary posortować i przygotować do wysyłki.

- Mamy na dachu specjalny bagażnik, do którego zapakowaliśmy pierwszą część darów. W tej chwili poszukujemy partnerów, którzy pomogą wyekspediować wielotonowy ładunek przez ocean do miejsca przeznaczenia - mówił przed wyjazdem Jacek Słowak.

Relacje z wyprawy można śledzić na profilu wyprawy na facebookowym fanpage SAN Kielce i w relacjach TVP 3.

Zobacz wywiad na temat akcji.

  • Odpowiedzieli na zew Afryki
  • Odpowiedzieli na zew Afryki
  • Odpowiedzieli na zew Afryki
  • Odpowiedzieli na zew Afryki
  • Odpowiedzieli na zew Afryki
           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!